۱۷ خاصیت عالی دمنوش بابونه (و عوارض جانبی مهم آن)

نشان داده شده که دمنوش بابونه روی سلولها و بافتهای استخوانها اثرات ضداستروژن دارد و از این طریق میتواند در کاهش پوکی استخوان اثرگذار باشد. در مقالهی امروز دیجیکالا مگ دربارهی خواص این نوشیدنی و عوارض جانبی آن صحبت کردیم و طرز درست کردن چای بابونهی خانگی را یاد دادیم. چطور دمنوش بابونه خانگی درست کنیم؟ بهترین کاری که میتوانید بکنید این است که در نوشیدن چای بابونه تعادل را رعایت کنید. 8. چای را خوب هم بزنید و از نوشیدن آن لذت ببرید. چای بابونه در تسکین راش عالی عمل میکند. پنبه را روی راش بمالید. در یک مطالعه روی ۶۴ فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ که سنشان بین ۳۰ تا ۶۰ سال بود، ۳۲ نفر از شرکتکنندگان به مدت ۸ هفته سه بار در روز (بعد از صبحانه، ناهار و شام) دمنوش بابونه مصرف کردند. اضافه کردن چای بابونه به آب وان یا مالیدن آن بهطور مستقیم روی پوست به تسکین عارضههای پوستی کمک میکند که منجر به خارش و پوستهپوسته شدن پوست میشوند. حالا که با خواص چای بابونه آشنا شدید، وقت آن است که طرز درست کردن آن را یاد بگیرید. چند دقیقه صبر کنید تا چای خنک شود. اگرچه گفته میشود چای بابونه بیخطر و ریلکسکننده است، با این حال بهتر است بیشتر از یک تا دو فنجان چای بابونه در طول روز نخورید.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مجله خبری jcflower دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

در ادامه به خواص چای بابونه برای سلامتی بدن، پوست و مو اشاره کردهایم. مطالعات گزارش کردهاند تعداد کمی از افرادی که از چای بابونه برای شستن چشمهای خود استفاده کردند، دچار ورم ملتحمهی آلرژیک شدید شدند. از چای بابونه برای بهره بردن از فواید شگفتانگیزی که دارد استفاده میشود. این چای منافذ بزرگ و باز پوست را کوچک میکند و پوست را تسکین میدهد. این کار به تسکین و درمان بثورات پوستی کمک میکند. علاوه بر این استفادهی موضعی از این ترکیب میتواند در تسکین مشکلات پوستی جزئی و التهاب پوست اثرگذار باشد. این نوع نوشیدنی حاوی آپیجنین است که عصبها را آرام کرده و شما را خوابآلود میکند. بعد از چند دقیقه مخلوط را از صافی رد کرده و چای را به یک لیوان منتقل کنید. 7. چای را درون یک لیوان بریزید و عسل یا شکر، برگ نعناع و آب لیموترش را به آن اضافه کنید. 6. چای کیسهای را از قابلمه خارج کنید.

اگرچه تحقیقات امیدوارکنندهای دربارهی خواص جای بابونه وجود دارد، اما مطالعات انسانی کمی در این زمینه انجام شده مجله خبری jcflower است. مطالعات انجام شده روی حیوانات به این نتیجه رسیدهاند که خواص ضدالتهابی و ضدانقباض چای بابونه در پیشگیری از اسهال مؤثر است. دمنوش بابونه در درمان سندرم رودهی تحریکپذیر، ناراحتی معده، گاز و پیشگیری از زخم معده اثرگذار است. استفادهی موضعی از چای بابونه بهطرز قابلتوجهی در درمان جوش فرورفته و تورم و قرمزی ناشی از آن مفید است. حتی به نوزادان و کودکان هم نباید چای بابونه داده شود. یک مطالعهی دیگر گزارش کرد که چای بابونه اثرات مثبتی در تسکین علائم آسم در کودکان دارد. افرادی که از داروهای رقیقکنندهی خون یا مسکن استفاده میکنند، باید در مصرف چای بابونه احتیاط کنند. محققان به این نتیجه رسیدند که اثربخشی چای بابونه به اندازهی داروهای خوابآور تجویزی است. علت این موضوع این است که چای بابونه خواص ضدالتهابی و تسکیندهنده دارد.

پس تا پایان مقاله همراه ما باشید. آیا میتوان چای بابونه را هر روز مصرف کرد؟ یک فنجان چای بابونهی گرم و خوشعطر باعث میشود بعد از یک روز کاری شلوغ و خستهکننده احساس خوبی پیدا کنید. با این حال باید از چای بابونه بهعنوان مکمل (و نه دارو برای درمان بیماریها) استفاده کنید. علاوه بر این اگر به گرده آلرژی دارید، باید در مصرف چای بابونه احتیاط کنید، چون ممکن است گلهای بابونه به گردهی سایر گیاهان آلوده شده باشند. چای بابونه یک نوشیدنی خوشعطر با فواید زیاد است. میتوان از چای بابونه برای درمان شوره و تسکین مشکلات کف سر استفاده کرد. میتوانید برای سفید کردن پوست خود از خواص چای بابونه بهره ببرید. این نوع چای ظاهر پوست را بهبود میبخشد و به درخشان کردن پوست کمک میکند. علت این موضوع این است که دمنوش بابونه اضطراب را کاهش میدهد. این کار به کاهش هرگونه التهاب موجود در غشای مخاطی گلو یا دهان کمک میکند. این موضوع کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی را به دنبال دارد. این نوشیدنی در کاهش التهاب پوست معجزه میکند. از جمله خواص دمنوش بابونه برای سلامتی بدن، پوست و مو میتوانیم به روشن کردن پوست، درمان شوره، تسکین دلدرد قاعدگی، کاهش تورم و التهاب، کمک به هضم، مرطوب کردن پوست، درمان مشکلات پوستی و…