گل میخک قرنفلی و طرز کاشت، تکثیر و برداشت آن | jcflower

کسانی که قطره قطره ادرار می کنند برای درمان آن باید چای میخک بنوشند. رقم های خوشه ای وقتی ۲ عدد گل به طور کامل باز شده روی ساقه باشد، باید برداشت شود. از معضلات جهانی میخک محسوب می شود و برای کنترل آن باید از خاک ضدعفونی شده یا ارقام مقاوم به بیماری استفاده کرد. مانند بسیاری از غذاهای سالم ، هنگامی که به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل در نظر گرفته می شود ، بسیار موثر هستند. سعی کنید چند وعده میخک در هفته را در وعده های غذایی خود ادغام کنید. اسانس آن دارای بوئی قوی وطعمی سوزاننده می باشد .این اسانس سفید رنگ بوده که اگر در مجاورت هوا قرار گیرد رنگ آن تیره و غلیظ می شود .

طرز تهیه عطر گل میخک

این گیاه معطر است و از آن به عنوان ادویه در آشپزی استفاده می کنند. همچنین برای عفونت پوست، عفونت های سینوسی، درد دندان و التهاب لثه مفید است. در ادامه به دیگر خواص این دمنوش گیاهی اشاره خواهیم کرد. برای تهیه عطر، کافی ست تمام مواد بالا را در شیشه تمیز ریخته و با هم ترکیب کنید. وجود اسانس در این روش باعث می‌شود که هرقدر عطر بیشتر بماند، بوی قوی‌تری پیدا کند.

  • 7)براساس میزان دمای بستر و رقم، ریشه زایی در عرض ۲ تا ۴ هفته انجام می گیرد.
  • گل میخک از آن دسته گیاهان محکم و مقاوم هستند که خبلی درگیر بیماری و آفات نخواهد شد و فقط درصورت رعایت نکردن درست و اصول مراقبت و توجه کم باعث بوجود آمدن آفت خواهد شد.
  • از دیگر پارامترهای بسیار مهم در این گیاهان می‌توان به ارتفاع قابل توجه آن‌ها اشاره کرد.
  • تقریبا بیشتر گل‌ها و ادویه‌ها در این صنعت مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
  • کمتر کسی را می توان پیدا کرد که به گل های شاخه بریده علاقه ای نداشته باشد.
اما در اینجا فرض را بر این می‌گذاریم که شما در منزل، امکانات بخصوصی ندارید. شما ابتدا باید میخک‌ها را بشویید تا هرگونه آلودگی از آن‌ها دور شود. سپس به‌اندازه 2 تا 3 برابر میخک‌ها روی آن‌ها آب ریخته و روی حرارت قرار دهید. اگر این کار را طی دو مرحله انجام دهید، اسانس باکیفیت‌تری در انتها به دست خواهید آورد. گره‌ها(محل اتصال برگ به ساقه) در گیاه کاملا برجسته دیده می‌شود.

گیاه فلفل زینتی، بامزه ترین گیاه زینتی

این مجله خبری گل و گیاهها بلند و باریک می باشند و تا ۱۵ سانتیمتر می رسند. گل ها به صورت مجزا و یا تا پنج تا با هم در یک شاخه اصلی تولید می شوند و به قطر ۳ تا ۵ سانتیمتر می رسند. آن ها بسیار معطر و رنگ اصلی گل ها، صورتی و ارغوانی روشن است، اما ارقام مختلفی از آن در رنگ های دیگر، از جمله قرمز، سفید، زرد و سبز، توسعه یافته اند.

http://cctvservices.ir

چگونگی کاشت قلمه های زیشه دار میخک از جمله عوامل حساس در تعیین موفقیت یا شکست محسوب می شود. میخک ها نسبت به کاشت عمیق بسیار حساس بوده و دچار پوسیدگی می شوند. بنابراین قلمه ها را معمولا در همان عمقی که از پیش کاشته شده اند می کارند. بنابراین بسته به عوامل مختلف مانند بافت خاک، طول روز، دما و رطوبت هوا، تناوب آبیاری متفاوت است.

معرفی انواع و شیوه نگهداری گل اکومیس