میخک صدپر ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | jcflower

اندام قابل مصرف این گیاه، غنچه های باز نشده گل ها می باشد. پودر گل میخك به رنگ قهوه ای دیده می سود و دارای بویی معطر و طعمی سوزاننده است. در صورت پرورش این گل در باغچه می‌توانید در فصل تابستان شاهد گلدهی آن باشید. البته میخک‌هایی که در گلخانه نگهداری می‌شوند در تمام طول سال قابلیت گلدهی دارند. در دمای 5 درجه سانتیگراد گلدهی تسریع می‌شود و دمای 10 درجه باعث تاخیر آن می‌شود.

  • گل ها به صورت منفرد در انتهای ساقه ها قرار دارند.دارای رقم های کم پر و پر پر است.
  • ارقام اسپری بدون سر برداری تولید شاخه های جانبی می کنند و کمتر سر برداری می شوند، در صورتیکه ارقام استاندارد براحتی تولید شاخه های جانبی نمی کنند و نیازمند سر برداری هستند.
  • بعد از برداشت، گلها درجه بندی شده و در محلول دوام بخش در دمای ۱ تا ۶ درجه سانتیگراد قرار داده میشوند.
  • بنابراین در منزل بهتر است که آن را پشت پنجره قرار دهید.
  • باید بدانید که بذرهای اصلاح شده از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

گنجاندن میخک در رژیم غذایی همراه با سایر غذاهای غنی از آنتی اکسیدان می تواند به بهبود سلامت کلی شما کمک کند. میخک بیشتر به عنوان یک ادویه شیرین و معطر شناخته می شود ، اما در طب سنتی نیز از آن استفاده می شده است. اسانس میخک دارای اوژنول ،‌کاربو فیلین ، الکل بنزیلیک ، بنزوات دو متیل ، فورفوول و اتیلن می باشد . برای بررسی پاسخ به درد از هرکدام از 4 دسته به صورت جداگانه در یکی از زمان های 5، 15، 30 یا 60 دقیقه پس از تزریق، آزمون صفحه داغ گرفته شد. وزن برش های 7 میلی متری تهیه شده از دو گوش پس از دو ساعت از تزریق 03/0 میلی لیتر گزیلن به پشت گوش راست موش ها، با هم مقایسه شدند. 1-از تجمع ازت زیاد در خاک باید جلوگیری کرد چون باعث رشد ضعیف شاخه ها خواهد شد.

http://cctvservices.ir

تقریبا بیشتر گل‌ها و ادویه‌ها در این صنعت مورد استفاده قرار گرفته‌اند. گل میخک یکی از ادویه‌های بسیار معطر به شمار می‌رود که خواص درمانی بی‌شماری نیز دارد. جالب است بدانید که بوییدن این گیاه پرخاصیت، باعث آرامش اعصاب و کاهش استرس خواهد شد.

با گل استکانی یا زنگوله ای بیشتر آشنا شویم

این مبلغ کم در مقابل داشتن گل مورد علاقه خود در خانه بسیار ناچیز است. با خرید از وب سایت ما از کیفیت محصول اطمینان خاطر خواهید داشت. برای رفع دندان درد نیز کاربرد دارد از اسانس آن برای بی حسی های موضعی استفاده می شود و تحریک کننده پوست است. علاوه بر این، روغن میخک و یا گل میخک به همراه یک روغن مناسب برای مالیدن به مواضع رماتیسمی به کار می رود. دربعضی موارد اسانس خالص میخک را در کمیچای یا یک نوشیدنی غیر الکلی دیگر مخلوط کرده و برای رفع کمر درد می خورند.

میخک (سرده)

عرق مجله خبری گل و گیاه تمامی خواصی را که برای میخک ذکر شد، دارا می باشد. این نوع میخک گاهی اوقات به عنوان “ویلیام شیرین” نامیده می شود. یکی از مزایای این رقم این است که در سال اول کاشت جوانه می زند و رشد می کند. این گلی است که به راحتی بذر می دهد به این معنی که می توانید انتظار داشته باشید هر سال محصولات جدیدی به دست آورید. خاک مرغوب تر با کود اصلاح شده و خاک برگ و کمی خاک اره جدی روس مخلوط نمودم و هر روز آب پای گلدان میریزم اما بعضی برگها درحال زرد شدن است .

محصولات مشابه