قیمت و خرید میخک اعلاء با خواص دارویی و درمانی عطاری | jcflower

فتوپریود تأثیر مستقیم بر سرعت گلدهی در وضعیت ساقه دارد. میخک به عنوان یک روزبلند اختیاری طبقه بندی می شود چون در شرایط روز بلند گل انگیزی سریع تر از شرایط روز کوتاه است. در شرایط روز بلند، تعداد برگ کمتری در مقایسه با روز کوتاه تولید می شود. بنابراین، می توان با استفاده از نوردهی مصنوعی، گلدهی را کنترل کرد. روش دیگر کنترل گلدهی، هرس گیاه است که بسته به مرحله رشد گیاه آن را از ارتفاع معینی قطع می کنند تا برگ های فعال حذف شوند و با این کار گلدهی به تأخیر می افتد. نشان داده شده است که میخک دارای خواص ضد میکروبی است ، به این معنی که می تواند به جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها کمک کند.

  • میخک درختی است کوچک و مخروطی شکل که برگهای آنها هیچ وقت زرد نمی شود و در تمام طول سال سبز است.
  • این گیاه معطر است و از آن به عنوان ادویه در آشپزی استفاده می کنند.
  • این گلی است که به راحتی بذر می دهد به این معنی که می توانید انتظار داشته باشید هر سال محصولات جدیدی به دست آورید.
  • میخک به کمبود بُر خیلی حساس است و ممکن است باعث افزایش کاسبرگ شکافی و باز شدن نابهنجار جوانه های گل شود.
  • اولین لایه شبکه سیمی در زمان کاشت قلمه ها در روی بستر قرار داده میشوند و بعنوان نشانگر برای کاشت قلمه ها استفاده می شود، سپس باندازه ۱۰ سانتیمتر بالا آورده میشود.

گل های تیمار شده با تیوسولفات نقره دارای طول عمر حدود ۳۰ روز هستند در صورتیکه گل های تیمار نشده تنها به مدت ۶ تا ۹ روز عمر کردند. افزودن ساکارز (10%) به محلول نگهدارنده حاوی تیوسولفات نقره عمر گل ها را بیشتر افزایش داده و بر کیفیت آنها نیز می افزاید. 1-سر برداری منفرد بعد از ۳ تا ۴ هفته از زمان کاشت قلمه ها، عمل سربرداری باقطع بخش انتهایی شاخه اصلیانجام می شود، که در این حالت ۴ تا ۵ شاخه جانبی تولید خواهد شد. عمل حذف جوانه ها زمانی آغاز می شد که جوانه ها بهراحتیقابل حذف کردن باشند، هر چند این کار سنگینی در پرورش میخکهای استاندارد است، ولی انجام آن لازم و ضروری است.

گیاه افتیمون اعلا

این گل به نوع خاک حساسیت زیادی ندارد ولی در خاک لومی شنی با زهکشی خوب رشد بهتری دارد. اگر خاک گیاه سنگین و بدون زهکش باشد رشد و شاخه دادن میخک بسیار کند می‌شود. برای سبک کردن بافت خاک‌های سنگین می‌توانید موادی مثل ورمی کمپوست، کوکوپیت، پرلیت، پیت‌ماس و یا کود پوسیده به آن اضافه کنید. این گیاه در درمان سینوزیت یک روش خانگی خوب و کارآمد محسوب می‌شود. چند دانه گل میخک را در یک لیوان آب ولرم ریخته و بعد از چند دقیقه بنوشید. دم‌نوش میخک می‌تواند معده را آرام کرده و نفخ را از بین ببرد.

کمک به ترک سیگار

سری دیانا انبوهی از گل‌های بزرگ را روی یک گیاه کم رشد تولید می‌کند. جذاب ترین خواص دارویی میخک مختص کمک به سلامت پوست و مو است. همانطور که می دانید پوست و مو دو عنصر بسیار مهم در زیبایی هستند. به همین خاطر حفظ سلامت و زیبایی آنها اهمیت بسیار زیادی دارد. این ماده دارای خاصیت ضد التهابی و تسکین دهنده درد می باشد.

موارد احتیاطی در مصرف دمنوش گل میخک

برای مجله خبری گل و گیاه محصول در اواخر اسفند قلمه ها باید در تابستان کاشته شوند. ارقام استاندارد میخک تا دو سال پرورش می یابند ولی انواع اسپری یکساله کاشته شوند و بعد با گیاهان جدید جایگزین می شوند. تاریخ کاشت قلمه ها در بستر کاشت بستگی به تقاضای بازار دارد و برنامه ریزی باید به صورتی باشد تا بیشترین تولید در زمان اوج تقاضای بازار باشد. مناسب ترین مقدار ازت در خاک برای تولید میخک ۴۰ – ۲۵ پی پی ام است و در این میان کودهای نیتراته نسبت به انواع امونیومی ترجیح داده می شود.

http://cctvservices.ir