خواص دارویی میخک | jcflower

البته ناگفته نماند که اگر قصد استفاده از اسانس آن را دارید، می‌توانید با ترکیب درست این اسانس با اسانس‌های معطر دیگر، عطر اختصاصی خود را داشته باشید. ما در این مقاله به شما در تهیه عطر گل میخک کمک خواهیم کرد. میخک که نام علمی آن Syzygium aromaticum است و به میخک صدپر هم معروف است، جوانه‌های گل درخت میخک هستند. میخک دارای عطر و طعم خوبی است و از گذشته به‌عنوان ادویه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. میخک خواص درمانی و دارویی زیادی دارد حتی چوب میخک نیز برای سلامت بدن و درمان بیماری‌ها خواص فوق‌العاده‌ای دارد. میخک طبع گرم و خشگ داشته و این گیاه سرشار از ویتامین C است و خواص ضدباکتریایی و ضد ویروسی دارد.

  • 12 نکته ساده برای افزایش گردش خون قلب شما در طول روز خستگی ناپذیر کار می کند تا خون را…
  • ۱)برای رفع دندان درد و گوش درد یک قطرع از اسانس میخک و یا روغن آنرا روی دندان بمالید و یا در گوش بچکانید .
  • هم چنین نوشیدن این دمنوش باکتریایی مضر موجود در دهان را از بین می برد و باعث ارتقای سلامت دهان و دندان می گردد.
  • در انواع استاندارد جوانه های جانبی تا گره ششم در زیر گل حذف می شوند تا گل انتهایی به اندازه کافی بزرگ و مرغوب گردد.
  • در غفاری دایت باانواع عصرانه کم کالریمیان وعده رژیمی بدنسازی برای کاهش وزن و عضله سازی آشنا شوید تا یک عصرانه رژیمی میل کنید.

علاوه بر این وجود منافذ و سوراخ کافی در دیواره جعبه ها جهت اطمینان از حرکت کافی و راحت هوا از درون بسته ها لازم و ضروری است. یکی از روش های موثر در جلوگیری از گسترش این نوع بیماری ها ، جلوگیری از نوسانات دمایی و تشکیل قطرات آب در داخل بسته ها است. چون گلبرگ های آلوده نه تنها کیفیت پایینی خواهند داشت ، بلکه عاملی جهت تولید اتیلن خواهند بود. میخک (میخک هندی یا میخک صدپر) که در کتب طب سنتی با نام های قرنفل و قرنفول آمده، گیاهی از خانواده مورد است. غنچه های خشک شده این درختچه که مصرف طبی و ادویه ای دارد به شکل میخ کوچک است و طول هر غنچه در حدود یک تا یک و نیم سانتیمتر می باشد.

نور کافی

این مجله خبری گل و گیاه زیبا را در طب سنتی از گیاهان پرکاربرد دارویی می‌شناسند و به دلیل همین خواص زیاد می‌توانید آن را در دسته ادویه‌ها نیز پیدا کنید. شما می توانید گل میخک را با استفاده از خدمات ارسال گل به ایران gol.gift برای عزیزانتان از هر کجای جهان که باشید، بفرستید. یک قلمه خوب میخک ساقه ای با قابلیت رویش بالا و قوی به طول cm10 –۱۵ با ۴ –۵ جفت برگ به وزن ۱۰ گرم است. قسمت های انتهایی ساقه چون میانگره های کوتاه دارند و برگ ها به هم نزدیک هستند مناسب است.

میخک و درمان سینوزیت

راه حل دیگر این است که دور هر کاسه گل به وسیله نوار پلاستیکی بسته شود. این روش زیاد مرسوم نیست و فقط برای گونه هایی که دارای ساقه های بلند می باشند، استفاده می شود. برای این کار ساقه های بلند را از نزدیک نوک آن (جوانه انتهایی) روی ماسه مرطوب قرار داده و روی ساقه را باماسه مرطوب می پوشانند.

میخک قرمز معنای زیادی دارد و نمادی عظیم از عشق و محبت است. بسیاری از طرفداران میخک معتقدند که قرمز روشن نشان دهنده تحسین است در حالی که سایه های تیره و عمیق قرمز بیشتر به عشق و اشتیاق عمیق مربوط می شود. میخک Dianthus در اساطیر یونان به عنوان “گل زئوس” شناخته می شود و همچنین با افسانه های مربوط به آرتمیس مرتبط است. در همین حال، مسیحیان معتقدند زمانی که عیسی صلیب را بر پشت خود حمل کرد، مادرش مریم گریه کرد و باعث شد اولین گل میخک در زمین شکوفا شود. تا حدودی به همین دلیل است که میخک به گل محبوب روز مادر تبدیل شده است.

http://cctvservices.ir