خواص دارویی میخک عطارک فروشگاه آنلاین محصولات گیاهی | jcflower

گل میخک را در گذشته در مراسم تاجگذاری پادشاهان یونانی استفاده می‌کردند. گل میخک بنفش ، صورتی، قرمز، سفید، نارنجی و … از انواع رنگ‌های این گل هستند. گاهی تغییر در شرایط رشد مانند کوددهی و آبیاری نامنظم نیز می تواند به ایجاد این پدیده کمک کند. رقم هایی که گلبرگ های زیادی دارند به این بیماری حساس تر هستند و آن هایی که دارای کاسه پهن و تعداد گلبرگ های مناسب هستند به این عارضه مقاوم ترند. میخک به کمبود بُر خیلی حساس است و ممکن است باعث افزایش کاسبرگ شکافی و باز شدن نابهنجار جوانه های گل شود.

http://cctvservices.ir

همچنین در پنیر به همراه زیره سبز و خورش‌ها نیز استفاده می‌شود. به همین دلیل در مجله خبری گل و گیاه‌پزشکی با استخراج روغن میخک داروهای مهمی ساخته‌شده که در تسکین درد دندان مؤثر هستند. این گیاه بر بهبود لثه نیز تأثیر دارد و دهان را خوشبو می‌کند. میخک به طور معمول پس از تولید شش جفت برگ، آمادگی انتقال از مرحله رویشی به زایشی را پیدا می کند. پس از تشکیل جوانه گل، شـاخه به سـرعت رشد می کند و فواصـل میانگیره ها زیـاد می شود.

  • برای رفع دندان درد نیز کاربرد دارد از اسانس آن برای بی حسی های موضعی استفاده می شود و تحریک کننده پوست است.
  • برای این کار دانه های گل را روی سطح خاک پخش می‌کنند و روی آن ها یک لایه نازک خاک می‌ریزند.
  • ولی آن هایی که در فتوپریود زیر ۱۶ ساعت رشد می کنند ساقه های کوتاه تر و شاخه های جانبی کمتری دارند.
  • میخک که بعنوان ادویه و دارو بکار می رود پودر این غنچه ها می باشد .
  • به دلیل وجود ویتامین C بالا در میخک، این گیاه برای تقویت سیستم ایمنی بدن مؤثر است و مصرف دم‌نوش آن در این روزهای کرونایی توصیه می‌شود.

نور کامل و رطوبت محیطی بالا نقش مهمی در موفقیت و ریشه زایی سریع قلمه ها دارد. خانواده میخک گیاهانی علفی و بوته ای هستند و گاه با انشعابات و شاخه های فشرده بوته های بالشتکی یا کوسنی شکل را تشکیل می دهند. اگر دندان هایتان زرد و جرم گرفته شده است، نیازی نیست به دندانپزشک مراجعه کنید تا دندان هایتان را جرم گیری کند. مصرف روزانه دو فنجان از این دمنوش برای سلامتی بسیار مفید است اما مصرف بیش از این مقدار ممکن است آسیب رسان باشد. هم چنین با خاصیت ضد عفونی کنندگی که دارد از ایجاد عفونت های پوستی و جوش های چرکی جلوگیری می کند. از میخک به دلیل عطر قوی آن در ساخت محصولات آرایشی و صابون نیز استفاده می کنند.

آبیاری مناسب

علاوه براین ها دمنوش گل میخک باعث افزایش گردش خون، از بین رفتن قارچ های بیماری زای بدن، رفع بوی بد دهان، بهبود عملکرد سیستم تنفسی و از بین بردن گلو درد می شود. میخـک یکی از معروف ترین ادویه های موجود در سرتاسر جهان است. اگر از درد دندان رنج می برید، فقط کافی است یک عدد گل میخک را در کنار دندان مورد نظر قرار داده و بمکید.

میخک صدپر

پس از حدود 48 ساعت، میخک‌ها را از داخل آب درآورده و مایع داخل ظرف را روی حرارت ملایم قرار دهید. تا حدی این مایع باید روی حرارت بماند که شما در انتها به‌اندازه یک شیشه کوچک مایع یا همان اسانس به دست آورید. مصرف زیاد گل میخک به افراد هموفیلی و کسانی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنند توصیه نمی شود. این گل به رنگ قرمز بوده و باید قبل از اینکه گیاه از خاکستری و ارغوانی تبدیل به قرمز شود آن را جدا نمود و برای مصارف دارویی خشک کرد.

دلیل خم شدن برگ های گل میخک چیست؟