بررسی از ابعاد اجتماعی و طراحی معماری مسکن مهر گلمانخانه ارومیه بانک جامع مقالات کشور | معماری نواز

بررسی از ابعاد اجتماعی و طراحی معماری مسکن مهر گلمانخانه ارومیه بانک جامع مقالات کشور | معماری نواز

اگر بخواهیم فراوانی موضوعات مورد طراحی معماران را ارزیابی کنیم متوجه می شویم که بالاترین میزان مربوط به طراحی مسکن یا خانه می باشد. مسکن(خانه) بالاترین رفاه و آسایش را می خواهد، معمار می بایست بهترین طرح را ارائه دهد به نحوی که کاربر(صاحب خانه) فضایی متناسب با روحیات، جهان بینی و آسایش خود را دریافت کند. اینچنین طرحی نیازمند توانمندی معمار در مؤلفه های معماری مسکونی و تسلط کامل بر ضوابط و الزامات طراحی شهرداری شهر مورد طراحی می باشد.

اولین کنفرانس بین المللی تحقیقات پیشرفته در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی

تاریخچه و علل گرایش به معماری بومی در غرب، کشورهای اسلامی و ایران، معماری اقلیم گرم و خشک، 2، 7-24. ارزیابی چالش‌های فناوری‌های نوین در معماری و تعامل آن با ارزش‌های معماری طراحی معماری ساده اسلامی ایران. پاپلی یزدی، محمد حسین و سقایی، مهدی.

  • در بخش علم سنجی پایگاه سیویلیکا می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.
  • برق جلوه، شهیندخت، 1393، برنامه شناسایی و تحلیل محیط‌های کالبدی، نشریه هنرهای زیبا، شماره19، پردیس هنرهای زیبا، دانشگاه تهران، تهران، 39-48.
  • مقالات فوق بر اساس داده کاوی مقالات مطالعه شده توسط پژوهشگران محاسبه شده است.
  • شما سفارش میدین و ما اگر کتاب رو داشتیم یا تونستیم پیدا کنیم، شرایط خرید کتاب رو براتون فراهم می‌کنیم.
  • براتی، ناصر، کاکاوندق الهام، 1392، ارزیابی تطبیقی کیفیت محیط سکونت شهری با تا کید بر تصویر ذهنی شهروندان(مطالعه موردی شهر قزوین)، نشریه هنرهای زیبا، دوره18، شماره3، 25-32.

شما سفارش میدین و ما اگر کتاب رو داشتیم یا تونستیم پیدا کنیم، شرایط خرید کتاب رو براتون فراهم می‌کنیم. طبیعت سرسبز لواسان از دامنه‌های شمالی این شهر شروع می‌شود و در انتها به دریاچه زیبای سد لتیان ختم می‌گردد. شهر لواسان را از شمال، کوه های ورجین، باغدره،کند و افجه، از سمت باختر کوههای قصران، از سمت شمال خاوری و خاور کوههای ایرا، فیل زمین، لواسانکوه و جاجرود و از جنوب کوههای تلو،قوچک،زینکوه و اراکوه در بر میگیرند.

الگوی معماری مسکن در اقلیم سرد و کوهستانی – ۳۴ اسلاید

بشر در بستر مفاهیم می‌اندیشد و عمل می‌کند. این مفاهیم در همه ابعاد زندگی او حضور دارند. معماری نیز همانند تمامی دست ساخت‌های بشر، از نظام­های مفهومی ذهن او تبعیت می‌کند. با توجه به مجموعه تحقیقاتی که در عرصه معماری صورت گرفته است، می‌توان از الگوها به‌عنوان بستری برای بروز این نظام­ها در ساماندهی عناصر کالبدی نام برد. پرداختن به این نکته می‌تواند پاسخی باشد در برابر برخی ابهاماتی که در حال حاضر نسبت به چرایی کیفیت نامناسب خانه­های امروزی روستایی وجود دارد. این حیطه از معماری به‌عنوان میراث گران‌بها و غنی الگوهای گذشته، دغدغه­ای است که ذهن بسیاری از پژوهشگران را به خود جلب نموده است.

تبیین مدل ارزیابی انتخاب و ترجیحات در ساختمان‌‌های مسکونی-آپارتمانی در مناطق شهری، مناطق 1، 6، 13 و 22 تهران

در این روند، معماران سعی دارند تا برای جلب مشارکت و حضور مردم از روش‌های ابداعی خویش بهره‌مند شوند. در کتاب حاضر، نمونه‌هایی از طراحی مسکن شهری ارائه می‌شود که در آن ساکنان می‌توانند مسکن خود را با توجه به نیازها و علایق خویش تغییر دهند. طرح‌ها و تصاویر ارائه‌شده در کتاب از نخستین همایش برگزیدة بین‌المللی شهرک‌های حاشیه‌ای در کشورهای در حال توسعه، انتخاب شده است. مهدوی­­نژاد، محمد جواد و منصوری مجومرد، پریناز، 1394، ورود جریا ن­های نوگرا به معماری معاصر ایران، فصلنامه مطالعات شهر ایرانی اسلامی، شماره 21، صص30-19. 3استاد، گروه معماری، واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسالمی، تهران، ایران.