بررسی اثر عصاره هیدروالکلی گل میخک Dianthus deltoides در پاسخ التهابی با استفاده از تست گزیلن و واکنش به محرک درد به روش آزمون Hot Plate در بین موش های سوری Journal of Babol University of Medical Sciences مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل | jcflower

گیاهی که برای قلمه گیری استفاده می شود باید سالم بوده، گل های درشت داشته و دارای ساقه های صاف و بلند باشد. ساقه ای که برای قلمه در نظر گرفته می شود مهم نیست که شاخه گلدهنده بوده و یا شاخه ای که گل تولید نکرده است، باشد. برای تهیه قلمه بهتر است از چاقوی باغبانی یا هر وسیله تیز دیگر استفاده نشود، چون سبب انتقال و انتشار بیماری ها می شود. از خواص گل میخک برای لاغری چه می دانید؟ آیا می دانید میخک یکی از ادویه های لاغر کننده است؟ همانطور که تا به اینجا متوجه شدید، میخک خواص بسیار زیادی برای بدن دارد. همانطور که می دانید روش های بسیار زیادی برای لاغری وجود دارد. شما می‌توانید به‌طور مستقیم از خود گل میخک استفاده کنید و یا اینکه اسانس آن را تهیه ‌کرده و با الکل ترکیب نمایید.

  • برای ایجاد خلل و خرج مطمئن تر استفاده از سنگریزه، شن درشت، پرلیت، خرده سفال و یا غیره ضروری است.
  • این نوع از بذرها با فاصله‌هایی غریب بر 25 الی 30 سانتی‌متری از یکدیگر رشد می‌کنند.
  • کاشت بذرها بهتر است 6 تا 8 هفته قبل از آمدن آخرین سرما انجام شود.
  • سری دیانا انبوهی از گل‌های بزرگ را روی یک گیاه کم رشد تولید می‌کند.

در این مقاله 8 مورد از چشمگیرترین فواید سلامتی خوردن میخک را با هم مرور می کنیم.

آشنایی با خواص و نگهداری گل آجوگا

هم چنین نوشیدن این دمنوش باکتریایی مضر موجود در دهان را از بین می برد و باعث ارتقای سلامت دهان و دندان می گردد. میخک دارای اثر آرام بخشی است و می تواند سردرد های عصبی را آرام کند و با عطر قوی که دارد باعث آرامش فرد می شود و از ضعف اعصاب و روان جلوگیری می‌کند. هم چنین تقویت کننده مغز است و باعث افزایش قدرت حافظه می شود. گیاه میخک از انواع گل های زینتی به شمار می رود و دارای ظاهر زیبایی و طبیعت گرم و خشکی دارد. به این منظور آنها را در آب ولرم بریزید و به مدت چند ساعت صبر کنید.

http://cctvservices.ir

در یک مطالعه مشخص شد که میخک و نیژیرسین باعث افزایش جذب قند از خون به سلول ها ، افزایش ترشح انسولین و بهبود عملکرد سلول های تولید کننده انسولین می شوند. گل میخک حاوی فنلی به نام اوژنول می باشد که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد دردی و ضد التهابی می باشند. لذا این مطالعه به منظور بررسی اثر عصاره هیدروالکلی گل میخک بر التهاب و واکنش به محرک درد در موش سوری انجام شد.

سوالات متداول درباره تهیه عطر گل میخک

اگر از مجله خبری گل و گیاه میخک در گلدان و داخل منزل نگهداری می‌کنید بهتر است گلدان را پشت پنجره‌های نورگیر جنوبی یا شرقی قرار دهید. در تابستان و هنگام ظهر بهتر است گیاه را به سایه منتقل کنید. برای این که گیاه رشد مستقیم داشته باشد لازم است هر روز گلدان آن را بچرخانید تا از هر طرف نور کافی دریافت کند.

کاربرد گل میخک در دندان ‌پزشکی