اتحادیه آسانسور و پله برقی و خدمات وابسته

در دسته بندی کاربری پروژه های عمرانی، سهم عمده ی آن متعلق به ساختمان هایی با کاربری مسکونی میباشد، که با توجه به دغدغه ی خانه دار شدن کلیه افراد در سراسر دنیا اهمیت آن بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد. کاربرد لقمه ریل در واقع در این است که به ثابت ماندن دیگر قطعات آسانسور کمک کند. برای مثال یکی از کاربردهای آن، این است که ریل آسانسور را بر روی براکت آسانسور ثابت و محکم نگه دارد.

اتحادیه آسانسور و پله برقی و خدمات وابسته

چرا که مواد خامی مانند چوب، فهرست این وب سایت را مرور کنید زغال سنگ و… نیاز به وسیله ای برای جابجایی داشتند و همین نوع آسانسور بود که باعث شدد امروزه آسانسور کابلی داشته باشیم. این اتفاق مقدمه ای برای تولید انواع آسانسور در سال های بعدی شد. در سال ۱۸۸۰ اولین آسانسور برقی اختراع شد، در آلمان و توسط فردی به نام «ورنر فون سیمنر» ساخته و نصب گردید. این آسانسورها نسبت به آسانسورهای پیشین، دیگ های بخار با سرعت بالاتر و قابلیت حمل بار سنگین تری داشتند.

  • در تئوری، این به اندازه کافی ساده به نظر می رسد.آسانسور نیاز به استفاده زیادی از انرژی ندارد، زیرا همیشه همان اندازه که پایین می‌رود برمیگردد.
  • پیش از آنکه به بررسی نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور بپردازیم، لازم است کمی در رابطه با…
  • در داخل فریم وزنه به اندازه وزن کابین به اضافه نصف ظرفیت کابین وزنه وجود دارد؛ مثلاً اگر ظرفیت کابین ۹۰۰ کیلوگرم باشد (یعنی آسانسور نفربر ۱۲ نفره چون متوسط وزن هر نفر ۷۵ کیلوگرم است) به اندازه ۴۵۰ کیلوگرم به اضافه وزن کابین در کادر وزنه، وزنه وجود دارد.
  • در سیستم تعلیق دو به یک فشار روی موتور بسیار کمتر است به طوری که در پروژه هایی با توقف های مساوی و ظرفیت مساوی میتوان با تغییر سیستم تعلیق یک به یک به دو به یک از موتور با توان بسیار پایین تری استفاده کرد.

این کتاب به استفاده از یک سری آسانسور ابتدایی در حوزه ی مسائل جنگ اشاره کرده است. آسانسور هیدرولیکآسانسور هیدرولیک نوع دیگری از آسانسورها بوده که به وسیله فشار روغن موجود در پمپ روغن و جک هیدرولیک، کابین آسانسور به حرکت در می آید و بار یا انسان را جا به جا می کند. ایراد دیگر مصرف بالای برق و کاهش ضریب توان در این سیستم به دلیل اتصال مستقیم برق سه‌فاز به موتور جهت حرکت است. آسانسورهای کارگاهی مکمل و تسریع‌کننده برج‌سازی و سازه‌های بلندمرتبه هستند.

در این مدل موتورخانه ای برای نصب موتور وجود ندارد و همچنین یک متر چاه برای آن کافی است. این وسیله کاربردی دارای قطعات زیادی است که تمام آنها یک هدف را دنبال میکنند. اما از بین این قطعات ۵ قطعه جزو مهمترین و اصلی ترین اجزای آسانسور به شمار میروند که شامل موتور،تابلو فرمان،کابین،ریل و درب آسانسور می باشد. در آسانسورهای کششی، از سیم بکسل یا طناب فلزی برای بالا و پایین بردن کابین استفاده می شود. مابین این سیم یا طناب فلزی، چرخی قرار دارد که با انرژی موتور الکتریکی به گردش در می آید و باعث به بالا و پایین کشیدن کابین می شود. از این آسانسورها در ساختمان ها و آپارتمان هایی که ارتفاع زیاد دارند استفاده می شود.

فروش تجهیزات آسانسور

آسانسورها در گذشته نه چندان دور به وسیلهٔ تابلوهای رله‌ای فرماندهی می‌شدند. این موتورها به وسیلهٔ دو سیم پیچی که داشتند قادر بودند با دو سرعت تند و کند حرکت کنند. شایان ذکر است با عنایت به فعالیت شبانه روزی در این مراکز استهلاک کلیه تجهیزات مربوط به تاسیسات ساختمان بیش از حالت معمول میباشد. از دیگر موارد حائز اهمیت در حوزه صنعت لوکس ساختمان، طراحی و دکوراسیون می باشد که این شرکت با استفاده از بهترین متریال و دستگاه های روز ، امکان تولید محصولات مطابق با طراحی معماری هر پروژه به طور اختصاصی را فراهم آورده است. وزنه تعادل جزئی از سیستم تعادل در مکانیزم‌ها و دستگاه‌های بالابر است که نقش تثبیت کننده را بر عهده دارد. از وزنه تعادل در بالابر‌ها، پل‌های متحرک، آسانسور، جرثقیل و هر دستگاهی که وزن زیادی را بالا می‌برد.

اگر در زمینه معنی دکمه های آسانسور به دنبال مفهوم دکمه R هستید، بهتر است بدانید که حرف R در آسانسور از کلمه RooF به معنی پشت بام گرفته شده است. در موارد محدودی نیز دکمه RG در میان دکمه های آسانسور به چشم می‌خورد که نشان دهنده روف گاردن است. استفاده از آینه در آسانسور به این دلیل است که به نظر برسد، فضای زیادی در آسانسور وجود دارد. در سیستم تک درب مانند تمام آسانسور های معمولی کابین دارای یک درب میباشد و مسافران از یک درب سوار و از همان درب و در همان سمت پیاده میشوند. جهت حرکت کابین در ارتفاع سکشن ها تا ارتفاع مورد نظر نصب شده و استوپر مکانیکی حد بالا بر روی سکشن بسته می شود.

آشنایی با مشخصات فنی آسانسور

موتور در آسانسورها و همچنین تمامی وسایل و تجهیزات برقی نقش کلیدی و تعیین کننده بر کیفیت و حتی ایمنی ایفا می کند. با توجه به بودجه و نوع نیاز ساختمان، می توانید یکی از انواع موتور موجود در بازار را با مشاوره گرفتن از متخصصین ست لیفت تهیه و نصب کنید. از جمله انواع موتور، می توان به موتور کششی و موتور هیدرولیکی اشاره کرد. در سال ۱۳۵۴ کارخانه آسانسور و پله برقی ایران در ابهر تأسیس و مدتی بعد تحت لیسانس هاوس هان آلمان شروع به تولید می‌کند. شرکت اوتیس آمریکا نیز اقدام به خرید زمینی در شهر صنعتی ساوه نموده و برنامه‌ریزی برای تأسیس کارخانه می‌کند. در اینانواع آسانسورتنها در حرکت رو به بالا نیاز به کار کردن موتور وجود دارد و حرکت رو به پایین آسانسور تنها با باز شدن شیر پاوریونیت صورت می گیرد.

آسانسورها به دلیل آسایشی که برای انسان ها فراهم می کنند، در ایران نیز با استقبال خوبی رو به رو شدند و کم کم به صنعت پررونقی مبدل گشت و زمان صنعتی شدن آسانسور در ایران را می توان به ۸۰ سال پیش نسبت داد. پس از انقلاب در سال ۱۳۵۹ جنگ ایران و عراق آغاز می‌شود و عملاً آپارتمان‌سازی بجز در موارد ضروری تعطیل می‌شود، و در نتیجه آسانسور ایران رو به رکود می‌رود. چون ایران در محاصره اقتصادی واقع شده‌است قطعات آسانسور مورد نیاز در ایران ساخته می‌شود، بسیاری از قطعات که در گذشته ساخت آن قابل بررسی هم نبود در سال‌های بعد از انقلاب در ایران ساخته می‌شود. همچنین در سال ۱۳۵۵ شرکت تولیدی ایران امباربا کارخانه تولید آسانسور خود را در شهر صنعتی رشت تأسیس و تولید آسانسور را تحت لیسانس امباربا اسپانیا آغاز می‌کند. این بخش به مقررات ابعاد آسانسورهای تجاری و مسکونی با ظرفیت ۹ و ۱۰ نفره می پردازیم. آسانسورهای با این ابعاد معمولا در مجتمع های بزرگ ، بیمارستان ها و در کل مکان های با ترافیک بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

از سال ۲۰۰۰ به بعد مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی تحت عنوان elevator and escalator engineering آغاز گشت. اتاقک محرکی می باشد که برای حمل انسان یا کالاها از آن استفاده شده و از طبقه ای به طبقات بالا یا بر عکس عمل میکند و جزء یکی از حمل و نقل های عمودی برای جابجایی انسان و اشیا می باشد. آسانسورها توسط و به کمک موتورهای الکتریکی کنترل می شوند که این موتورها با کمک کابل های کشش و سیستم متقابل وزن کار جابجایی را انجام می دهند.

سرویس و نگهداری آسانسور

دیواره های چاهک آسانسور کارگاهی باید فاقد هرگونه ترک و حفره بوده و همچنین باید کاملا تراز و یکنواخت باشد. سلام، اگر در زمینه تولید آسانسورهای هیدرولیک مایل به همکاری بودید، خوشحال می شم همکاری داشته باشیم. در دنیای امروز و با این حجم از خودرو که در سطح هر شهر وجود دارد، رفته رفته جای پارک ماشین ها نیز تبدیل به یک معضل در جهان خواهد شد.